Postaw na aktywność!

W czasopismach psychologicznych często można znaleźć informacje, wskazówki dotyczące tego, co powoduje, że jesteśmy szczęśliwsi. Eksperci z dziedziny psychologii społecznej wskazują kilka przyczyn, między innymi: codzienny uśmiech, pomoc innym, planowanie podróży, sen, spędzanie czasu na zewnątrz, obecność bliskich oraz ćwiczenia, sport, aktywność fizyczna. Rzeczywiście, ćwiczenia ruchowe wpływają na nasze samopoczucie bardzo pozytywnie. Pomysłów na aktywność fizyczną jest mnóstwo: jazda na rowerze, pływanie, bieganie, fitness, trening personalny.

Jaką rolę spełnia trener osobisty?

Siłownie, fitness cluby, kryte pływalnie w ostatnim czasie stały się hitem. Społeczeństwo zaczęło bardziej zawracać uwagę na swoje ciało, wygląd. Ćwiczenia „na własną rękę” nie zawsze muszą przynieść oczekiwany efekt. Skutecznym sposobem na odchudzanie, poprawę kondycji, wypracowanie idealnej sylwetki jest trening personalny prowadzony przez doświadczonego, wykwalifikowanego trenera. Tworzy on indywidualny plan ćwiczeń, uwzględniając cele treningowe, które dana osoba chce osiągnąć. Motywuje do wysiłku fizycznego, poprawiając przy tym sylwetkę i styl życia. Dobry i przynoszący efekty trening personalny to nie tylko wypracowanie mięśni, ale także zdrowe odżywianie. Wysiłek fizyczny poprawia nastrój, samopoczucie, przyczynia się do poprawy samooceny.

Indoor shot of young female exercising with personal trainer at gym. Fitness woman doing push ups with her personal trainer at health club.

Trener personalny Poznań

Pragniesz zmienić swoje ciało, wygląd fizyczny? Skorzystaj z usług trenera osobistego. Trener każdego klienta traktuje indywidualnie, układa właściwy plan ćwiczeń, ucząc prawidłowego wykonywania danych czynności . Motywuje do działania, osiągania zamierzonych celów oraz monitoruje wypracowane wyniki. Wyróżnia się kilka rodzajów treningów osobistych:

  • indywidualny
  • w parach
  • medyczny
  • przed weselem

Treningi dostosowane są zatem do szerokiego grona odbiorców. Możesz realizować swoje cele, udając się na zajęcia samemu, z przyjaciółką, przyszłym mężem bądź żoną. Trener pomoże także wrócić do pewnej sprawności fizycznej osobom po rehabilitacji, z wadami postawy, zmagającymi się z chorobami ogólnoustrojowymi, np. cukrzyca. Jeśli pragniesz odmienić swoje dotychczasowe życie, poczuć się lepiej w swoim ciele, schudnąć – skorzystaj z usług trenera personalnego w Poznaniu.

Trening osobisty jako skuteczna metoda pracy nad swoim ciałem

Podczas ćwiczeń samemu, bez pomocy profesjonalisty, fachowca, ciężko ocenić jakie rezultaty, efekty pracy już osiągnęliśmy i co zmienić, żeby było jeszcze lepiej. Dlatego właśnie trening indywidualny, personalny z trenerem to sposób na osiągnięcie założonych wcześniej celów treningowych. Podczas tego typu treningów można skrócić czas potrzebny do uzyskania idealnej figury, sylwetki, mięśni. Trener zawsze stara się, aby spotkania przebiegały w przyjaznej atmosferze i dawały satysfakcję. Zmień swoje ciało już dziś, podejmując współpracę z trenerem personalnym.