Dobry rower to podstawa! Wybierz odpowiedni dla siebie!

Każdy z nas lubi jazdę na rowerze. Jednak, aby sprawiała nam przyjemność niezbędny jest dobry i wygodny rower. Jazda po mieście czy po wiejskich dróżkach – każda z tras wymaga odpowiednio przygotowanego roweru. Przed zakupem sprzętu warto zastanowić się, czego wymagamy od naszego pojazdu. Na rynku jest wiele salonów rowerowych, gdzie każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wybieraj mądrze rower i ciesz się wygodną jazdą.

Rowery Gazelle – idealne di jazdy po nierównościach

Bardzo wiele osób przebywających lub mieszkających na wsiach lubi rowerowe wycieczki. Jazda na rowerze po cichej, spokojne i malowniczej okolicy cieszy nie tylko oko. Podczas takiej jazdy czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Co musimy zagwarantować sobie podczas takiej jazdy? Na pewno jest to wygodny rower. Do jazdy po nierównościach najlepiej sprawdzą się rowery z amortyzatorami, które złagodzą jazdę po nierównościach. Również uwagę należy zwrócić na wygodne siedzisko, dzięki któremu długie wycieczki nie będą nam straszne.

kobieta na rowerze

Jazda po mieście – rowery holenderskie zdają egzamin na 5!

Bardzo często po mieście poruszamy się rowerem. Dzięki takiej jeździe nie musimy stać w korkach czy czekać na przystankach tramwajowych. Jazda po mieście jest ułatwiona, a to wszystko dzięki odpowiednim oznaczeniom, ścieżkach rowerowych oraz sygnalizacji świetlnej. Jazda po mieście może być szybka i prosta1 Czasami przemierzamy wiele kilometrów na rowerze, dlatego ważny jest dobór odpowiedniego roweru. Jaki musi być rower? Do jazdy po mieście najlep0iej sprawdzają się rowery stabilne o wykrzywionej ramie. Dzięki temu na takim rowerze poruszamy się w pozycji siedzącej, dzięki czemu jazda jest bardzo przyjemna. Takie rowery często wyposażone są w dodatkowy koszyk, który znajduje się na kierownicy lub na bagażniku.

Kolarstwo – nie taki tani rower!

Kolarstwo staje się coraz powszechniejsze. Poruszając się po drogach często widzimy zorganizowane grupy kolarzy. Jazda rowerem kolarskim musi być szybka i precyzyjna. Ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu, jednak już jego wyborem zajmują się specjaliści. Czym charakteryzują się takie rowery? Są one bardzo lekkie, posiadają bardzo cienkie opony, a rama w nich jest prosta. Najważniejszym celem takich rowerów jest uzyskanie jak największej prędkości.

mężczyzna jeżdżący na rowerze po lesie

Dobór roweru nie jest taki prosty. Warto skorzystać z porady specjalistów, aby taka maszyna starczyła nam przez wiele lat. Każdy rower musi posiadać odblaski i odpowiednie oświetlenie, aby zachować widoczność na drodze.