Zlecenia szycia czy gotowa odzież?

Wiele pracodawców chce zaopatrzyć swoich pracowników w dobrą jakościowo odzież, która nie tylko będzie wygodna, ale i reprezentatywna. Opcje są dwie: można zdecydować się na zlecenia szycia swoich produktów przez szwalnię, a następnie zlecenie nadruku do firmy zajmującej się nadrukami lub skorzystanie z gotowych rozwiązań. Które rozwiązanie będzie korzystniejsze?


Jak wygląda proces zlecenia szycia?

To, dlaczego tak chętnie decydujemy się na korzystanie z usług pracowni krawieckiej, jest możliwość uszycia ubrania idealnie skrojonego wedle naszego wizji. W szwalni konstruktor odzieży pracujący w krojowni zajmuje się projektowaniem. Podczas rozmowy dowiesz się, czy Twoja koncepcja może być przeniesiona na projekt. Konstruktor odzieży fizycznie tworzy wszystkie wykroje z których składa się dany produkt, uwzględniając proporcje ludzkiego ciała i łączy je w całość . Dobry specjalista potrafi wdrożyć w życie każdy projekt 1:1. Dlatego tak ważne jest, aby w wybranej firmie pracowali wykwalifikowani fachowcy. Szwalni trzeba zapłacić za zaprojektowanie i uszycie prototypu oraz stopniowanie rozmiarowe.

 

Zlecenia szycia Łódź

Zlecenia szycia Łódź – wybierz najlepszą firmę krawiecką
Decydując się na szycie w szwalni, warto wybrać firmę sprawdzoną i godną zaufania. W teorii każda szwalnia wykona Twój projekt, jednak warto wybrać taką, która specjalizuje się w produkcji odzieży. Chcąc otrzymać skrojone na miarę koszule biurowe, nie decyduj się na szwalnie, która w większości szyje np. pościele.
Gotowa odzież – czy warto się na nią zdecydować?
Podczas zamawiania odzieży w szwalni musisz zamówić kilkadziesiąt sztuk, aby firma przyjęła zamówienie. W przypadku gotowej odzieży możesz kupić od ręki nawet 1 sztukę ubrania (im więcej sztuk tym cena jest niższa). Jest to ważne, jeśli np. Twoja firma nie jest duża i zatrudnisz nowego pracownika, dla którego nie masz w zapasie odzieży roboczej w jego rozmiarze. Firmy sprzedające gotowe wyroby również oferują wiele krojów, gramatur, kolorów. W przypadku, gdy nie zależy Ci na skomplikowanym projekcie, tylko chcesz zamówić np. koszulki z nadrukiem, warto abyś poprosił o wycenę obie firmy i wybrał korzystniejszą ofertę.