Druk Mogilno – Czym jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy powstał już wiele lat temu, jednak nie każdy wie, czym jest i na czym polega. Wszelkie drukarki, które mamy w swoich domach, ułatwiły i dały możliwość na szybkie przeniesieniu tekstu czy obrazka na papier. Wcześniej namalowanie go lub przepisanie zajmowałoby wiele czasu, teraz trwa tylko kilka sekund. Czym jest druk cyfrowy? Jakie są przemysłowe techniki druku? Charakterystyka.

Druk cyfrowy

Czym jest druk Mogilno? To wielokrotne odbicie obrazu z formy drukowej na podłoże drukowe – głównie na papier. Drukiem jest również kopia i odbitka drukowa, ale także wszelkie techniki powielania tekstu i grafiki. Czym wykonuje się tak popularne druki? Można użyć do tego maszyn drukarskich lub najczęściej używanych drukarek komputerowych.

Obecnie maszyny drukarskie, które były używane już wiele lat temu są coraz rzadziej używane. Druk przyspieszyły nowoczesne techniki komputerowe i druk cyfrowy, które są bardziej wydajne, szybsze i dokładniejsze.drukarka Mogilno

Przemysłowe techniki druku

Techniki druku mają przeróżne podziały, jednak tym najczęściej używanym jest podział według normy ISO 12637-1, który dzieli się na:

  • bezfarbowe

fotochemiczne,

termochemiczne,

elektrochemiczne.

  • bezformowe

ink-jet,

termotransferowe,

elektrostatyczne.

  • z formą

druk wypukły,

druk płaski,

druk wklęsły,

druk farboprzenikalny.

Charakterystyka druku cyfrowego

Wszystkie cyfrowe drukarki Mogilno charakteryzują się przede wszystkim szybkością. Dzięki temu, że pracują bardzo szybko, wszystkie zlecenia klientów, mogą być realizowane natychmiast. Dodatkowo możliwość druku wielu obrazów i tekstów jeszcze bardziej usprawnia pracę. Dawniej trzeba było wykonywać druki próbne, które zajmowały dużo czasu. Obecnie mamy pewność, że wszystko, co jest drukowane, będzie perfekcyjne.

Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć, jest ich szerokie zastosowanie. Druk cyfrowy wykorzystuje się do publikacji niskonakładowych oraz do akcydensów. Co oznacza, że nadaje się do: wykonywania broszur informacyjnych, znaczków pocztowych, afiszy, cenników, katalogów, biletów, mandatów, map czy nut.