Domki modułowe

Domki modułowe – dlaczego stają się coraz popularniejsze?

Można zauważyć, że w Polsce domki modułowe stają się coraz popularniejsze. Wykorzystywane są one nie tylko jako domy mieszkalne, ale również jako domki letniskowe czy biura. Stawianie domków, których powierzchnia nie przekracza 35 metrów kwadratowych jest bardzo prosta, a formalności jest niewiele, bo wymagane jest jedynie zgłoszenie. Dowiedz się więcej na temat tego nowoczesnego budownictwa.

 

Domki modułowe – dlaczego warto rozważyć ich budowę?

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego Polacy coraz chętniej decydują się na stawianie domków modułowych. Zalet jest wiele, ale do najważniejszych z nich zaliczymy:

  • krótki czas budowy,
  • atrakcyjniejsza cena budowy, niż w przypadku domów murowanych,
  • brak zbędnych formalności,
  • możliwość stworzenia indywidualnego projektu,
  • możliwość wyboru ogrzewania.

Jeśli jesteśmy na etapie planowania jakiejkolwiek budowy, to warto rozważyć również i tę opcję. Obecnie powstają bardzo ciekawe projekty domów, które są nie tylko szybkie w budowie, ale i bardzo nowoczesne.

Domki modułowe i ich zastosowanie

Jak już wcześniej wspomniano domki modułowe wykorzystywane są nie tylko jako domy mieszkalne, ale również jako biura, restauracje czy domki letniskowe. Świetnym pomysłem jest ich montaż, ze względu na to, że w wielu przypadkach można je transportować. A czy Ty spotkałeś się kiedykolwiek z domkiem modułowym?

Domki bez pozwolenia na budowę

Jak rozpocząć budowę domku modułowego?

Na rynku powstaje wiele firm, które zajmują się budową domków modułowych i to właśnie od poszukiwania tej najlepszej powinniśmy rozpocząć. Warto zwracać uwagę nie tylko na ceny domu, ale również na takie aspekty jak: możliwość stworzenia indywidualnego projektu, czas realizacji zlecenia, transport modułów na miejsce budowy, jakość materiałów z których produkowane są domy oraz posiadane atesty jakości.

Domki bez pozwolenia na budowę – choć jeszcze nie tak powszechne jak na zachodzie, to pojawiają się coraz częściej. Warto zapoznać się z wszelkimi wymaganiami, co do formalności przed rozpoczęciem budowy, bo w zależności od powierzchni, różnią się od siebie.