Pellet ściółkowy

Pellet ściółkowy ze słomy – jak powstaje?

Pellet ściółkowy ze słomy to doskonała alternatywa dla słomianej ściółki dla zwierząt różnego typu. Dlaczego? Przede wszystkim podczas suszenia i granulowania wyselekcjonowanej słomy pszenicznej giną wszelkiego rodzaju grzyby, drobnoustroje i inne zanieczyszczenia, które mają negatywny wpływ na zdrowie zwierząt i higienę w pomieszczeniu gospodarczym. Jakie jeszcze są powody używania pelletu ściółkowego ze słomy?

Pellet ściółkowy w Polsce – jak powstaje?

 

Polska słynie z produkcji węgla – to fakt znany w całej Europie. Obecny rok przyniósł wiele zmian w ten kwestii, jak i wiele problemów. Na arenę wkroczył pellet z biomasy, który zdaje się być doskonałą odmianą dla węgla. Popularyzowany pellet zaczął też odgrywać istotną rolę jako pellet ściółkowy ze słomy! Jest to produkt w pełni ekologiczny, zarówno proces jego tworzenia, jak i wykorzystywania ogranicza emisję szkodliwych substancji do środowiska. Wybrany rodzaj biomasy poddany jest rozdrobnieniu i suszeniu, a następnie granulowaniu. Powstaje ze źródeł w pełni odnawialnych – ze słomy, drewna czy innego rodzaju biomasy. 

 

Ściółka z pelletu?

 

Tego typu granulat jest idealny do wykorzystania jako ściółka! Dzieje się tak coraz częściej z wielu przyczyn, przede wszystkim dlatego, iż jest to rozwiązanie ekologiczne i zdrowe. Nie wytwarza pyłu, pozbawiony jest grzybów i jednostek chorobowych. Pellet ściółkowy ze słomy posiada zdecydowanie większą wchłanialność niż zwykła słoma, jest też zdecydowanie lepszym izolatorem. Jest to istotne we wszystkich porach roku. Pellet ściółkowy ze słomy ma również cechę eliminowania nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu hodowlanym. Nadaje się do każdego gatunku zwierząt, tworzy przyjemną dla nich warstwę ściółkową. 

pellet biomass renewable fuel - green renewable sustainable economy

Dbasz o zwierzęta? Wybierz pellet!

 

Dbając o swoje zwierzęta, warto nawiązać współpracę z producentem pelletu, który zapewni dostawę pelletu ściółkowego ze słomy. Zalety jego stosowania mogą poprawić parametry w pomieszczeniu hodowlanym, podnieść walory estetyczne, poprawić termoizolację i przede wszystkim zadbać o zdrowie zwierząt!