Znicze, wkłady do zniczy i ich produkcja

Jakość wkładu do znicza jest kluczowa. To od niej zależy jak długo będzie się palił znicz. A powinien przynajmniej kilka dni, nawet do tygodnia.

Znicze zalewane i z wymiennymi wkładami

Mamy dwa rodzaje zniczy; „zalewane”, czyli takie do których parafina jest wlewana bezpośrednio oraz takie z wymiennymi wkładami. Te drugie są obecnie zdecydowanie bardziej popularne. Polacy zdecydowanie cenią wszechstronność użycia swoich zniczy, nic więc dziwnego, że decydują się na drugi typ produktu.

Wkłady do zniczy – proces produkcji

Przy produkcji wkładów, powstaje coś w rodzaju “białego proszku”. Poddaje się go natychmiastowemu prasowaniu. Za pomocą ugniatania formuje się je w walcowate kształty. Wkłady wyrabiane są w specjalnych, ciężkich maszynach przemysłowych – dopiero później przyozdabia się je w specjalne knoty. Gotowe wkłady ląduje następnie w specjalnych pojemnikach (przy czym warto podkreślić, że pracownicy stojący przy taśmie cały czas pilnują, by parafina nie pokruszyła się, ani nie uległa deformacji w niekorzystny kształt, inny niż walcowaty.

Znicze

Dobry wkład – jaki to wkład?

Zdecydowanie lepszym wyborem jest kupowanie wkładów parafinowych, które palą się znacznie dłużej niż pozostałe rodzaje. Dają do tego dają znacznie bardziej wyraziste światło. Kupując gotowy produkt warto zwrócić też uwagę na kolor. Im bielszy tym lepszy. Ważny jest również zapach. Parafina nie powinna pachnieć zbyt mocno ropą naftową.

Transport Twojego znicza

Możesz już teraz zamówić znicze (o każdej wygodnej porze) oraz wskazać adres do doręczenia bezpośrednio do domu lub do paczkomatu. Znicze pakuje się wyjątkowo starannie, z troski o to, żeby dojechały bezpiecznie do celu. Nie musisz się więc martwić o raz zamówiony znicz. Jego wkład pozostanie nieuszkodzony, podobnie jak knot, a zamawiając znicz prosto od producenta, możesz liczyć na niskie ceny znicza, które bezpośrednio konkurują z tymi sklepowymi. Zamawianie zniczy online to również liczne rabaty i zniżki za stałe zakupy u jednego producenta!