psychoterapeuta Bydgoszcz

Dlaczego psychoterapeuta Bydgoszcz stał się tak potrzebnym specjalistą?

Co się dzieje, że tak wielu ludzi choruje na depresję lub cierpi z powodu innych zaburzeń psychicznych? Okazuje się, że psychoterapeuta Bydgoszcz jest jednym z najczęściej odwiedzanych lekarzy. Problemy psychiczne coraz częściej zaczynają się już u dzieci. W tym artykule powiemy, dlaczego się tak dzieje i czy powinniśmy chodzić do specjalisty w tej kwestii.

Co się dzieje, że psychoterapeuta Bydgoszcz jest tak oblegany?

Depresja – jak to wygląda w skali światowej? Cierpi na nią około 400 milionów potwierdzonych przypadków. Warto skupić się na słowie „potwierdzonych” ponieważ wiele osób ma jej objawy, ale nie chce udać się do specjalisty. Co ciekawe, spośród osób zdiagnozowanych leczy się tylko połowa. Zdecydowanie częściej na depresję cierpią kobiety. W Polsce z chorobą tą zmagają się prawie dwa miliony osób. Dla porównania można powiedzieć, że to mniej więcej tyle, ilu ludzi mieszka w Warszawie. Dlaczego ta choroba tak bardzo nas męczy? Mówi się wręcz, że mamy do czynienia z epidemią depresji. Cóż, przyznać trzeba, że każde następne pokolenie jest słabsze pod względem psychicznym, ale też fizycznym. Dzieje się tak między innymi z tak powszechnej w pożywieniu chemii. Ale chodzi też o rozrywkę, która powinna mieć tylko pozytywne skutki. Niestety jest inaczej. Coraz mniejsze dzieci dostają własne telefony, tablety. Maluchy bez kontroli mogą oglądach telewizję, w której narażone są na różne słowa a także widoki.terapia par Bydgoszcz

Rodziny się od siebie oddalają

Przez elektronikę rodzice mniej czasu spędzają ze swoimi dziećmi, ale też ze sobą nawzajem. Co więcej, z powodu rosnących cen każdy musi więcej pracować. Mało kogo stać na długi odpoczynek, którego przecież każdy potrzebuje. Na świecie z każdym rokiem wzrasta liczba rozwodów. To zaburza poczucie bezpieczeństwa dorosłych i dzieci. Wśród młodzieży powszechny jest hejt. Dużo słyszymy także o atakach terrorystycznych czy nożownikach. Kilka miesięcy temu wybuchła wojna u naszych sąsiadów po wschodniej stronie granicy, a przecież nadal nie skończyła się pandemia. To wszystko niezwykle negatywnie wpływa na nasz stan psychiczny. Psychoterapeuta Bydgoszcz oferuje konsultacje indywidualne, terapie grupowe, rodzinne, terapia par Bydgoszcz i wiele innych.

Odwiedź specjalistę

Jeśli czujesz, że słabniesz pod względem fizycznym nie zwlekaj. Choroby psychiczne wymagają leczenia tak, jak te fizyczne i nie są powodem do wstydu. Zapada na nie tak wiele osób, że nikogo już nie dziwi chodzenie do psychiatry.