Zajęcia sportowe dla dzieci Poznań

Aktywność fizyczna – Niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka 

Dawniej czas wolny dzieci i młodzież spędzały na świeżym powietrzu, grając w gry, biegając, chodząc po drzewach, jeżdżąc na rowerach i tak dalej. Dziś gry na powietrzu zastąpiły gry komputerowe. Jazdę na rowerach zastąpiono hulajnogami elektrycznymi. Niestety, dzieci i młodzież coraz mniej się ruszają, co przekłada się na ich wygląd i przede wszystkim zdrowie. W tym artykule powiemy o tym, jak duże znaczenie mają zajęcia sportowe dla dzieci Poznań. Zapraszamy do kontaktu.

Polskie dzieci z nadwagą   

Jeżeli twoje dziecko ma od 7 lat wzwyż na pewno wiesz, jak trudno zachęcić je do wychodzenia ma dwór. Niestety, elektronika ma swoje jasne i ciemne strony. Trzeba przyznać, ze bez niej życie byłoby znacznie trudniejsze. Jednak to, jak wiele oferuje dzieciom, co w konsekwencji zniechęca je do zabaw na świeżym powietrzu i ruchu jest zdecydowanie tą ciemną stroną. Nawet komunikacja w rodzinie jest zakłócona, ponieważ przy obiedzie, śniadaniu czy kolacji każdy woli siedzieć z nosem w telefonie niż rozmawiać. Warto tu pamiętać, że przykład idzie z góry. W każdym razie, dzieci każdego dnia spędzają nawet kilka godzin przy urządzeniach elektronicznych – garbiąc się i niszcząc wzrok. A nierzadko się zdarza,  że jedyny czas, kiedy ich oczy odpoczywają od urządzeń elektronicznych to kilka godzin snu. Jak to wpływa na ich zdrowie? Polskie dzieci tyją najszybciej w porównaniu z resztą Europy. Poza tym coraz więcej dzieci ma cukrzycę i inne schorzenia związane z otyłością, słabą kondycją i małą odpornością. Jak zachęcić dziecko do ruchu? Może warto je czasem zmusić?

Półkolonie Poznań

Zajęcia sportowe dla dzieci Poznań – Rodzinnie, na półkoloniach, obozach

Powiedzmy to jeszcze raz: Przykład idzie z góry. Jeżeli nie będziesz wzorem dla dziecka, stanie się nim ktoś inny, prawdopodobnie z sieci. Chcesz żeby twoje dziecko się więcej ruszało? A ile czasu na aktywność fizyczną ty poświęcasz w ciągu dnia? Chodźcie razem na spacery, biegajcie, pływajcie – znajdźcie coś, co sprawia wam największa przyjemność. Pomyśl również o wakacjach. To dwa miesiące, które dziecko może spędzić aktywnie lub biernie. Postaraj się, żeby było aktywnie! Świetną opcją są półkolonie Poznań. Do wyboru jest wiele i to w każdym mieście. Niektórzy zapisują dzieci do szkółek pływackich, inni na półkolonie jeździeckie i tak dalej. Wielu organizatorów takich półkolonii planuje zajęcia sportowe dla dzieci Poznań – zarówno tych bardziej i mniej ruchliwych. Może warto przymusić swoją pociechę do wzięcia udziału w takich zajęciach? Żeby się w czymś rozsmakować, trzeba tego spróbować!